Rızık için vazifeye cumartesiyi pazara bağlayan gece başlamalısınız. Gece yarısı banyo yapınız ve temiz kıyafetler giyiniz. Seccadede ayakta durunuz ve bildiğiniz herhangi bir sureyi 3 defa  kalbden okuyunuz. Sonrasında Salavat-ı Şerifeyi 21 defa okuyunuz ve 4000 defa “ya Allah” okuyunuz. Ondan sonra  hacetiniz ne ise onun için dua ediniz ve isteyiniz.

Uyarı: Eğer rızık için vazife yapıyorsanız Allah’a Peygamberimizin sözleri ile dua ediniz. İhtiyacınız olandan fazlasını istemeyiniz. Eksta para fitne demektir ve imanınızı kaybedersiniz. Rızık veya para için dahi kendi sözleriniz ile dua etmeyiniz. Peygamberimizin rızık için olan duasını okuyunuz ve bu duayı bütün kitablarda bulabilirsiniz. Peygamberimizi okuduğu dua budur..

"Allâhümme ikfînî bi helâlike an harâmike, ve emnî bi fazlike ammen sivâke"

Sonra 21 defa Salavat-ı Şerife okuyunuz, ellerinizi açarak dua ediniz ve sonra avuçlarınıza üfleyiniz sonrasında elleriniz ile vücudunuzun her yerini yetişebildiğiniz yere kadar sıvazlayınız.

Bütün bunları ayakta dururken yapınız herhangi bir nedenle oturmanız gerekirse veya yorulursanız , biraz dinlenip tekrar ayağa kalkınız fakat dinlenirken “ya Allah” okumaya devam ediniz.

Bunu 3 gün yapınız ve 3 günden sonra yukarıda söylenenleri aynen yapınız fakat hergün sadece 66 defa “ya Allah” okuyunuz.

İkinci haftada Cumartesiyi pazara bağlayan gece sabah namazını kılmadan once banyo yapınız ve yukarıda söylediğim bütün işlemleri yapınız fakat sadece 400 defa “ya Allah” okuyunuz. Bunu sadece 3 gün yapınız. Lütfen hergün sabah namazından önce vazifenizi bitirecek zamanınız olduğuna emin olunuz. Vazifenizin sabah ezanından once bitmesi gerekmektedir.

3 gün sonra her yatsı ve sabah namazından sonra bütün diğer işlemleri yapmaksızın 66 defa sadece “ya Allah” okuyunuz

Her ne hacetiniz varsa olacaktır. Her ne kadar paraya ihtiyacınız varsa Allah size verecektir. Her kim bu vazifeyi yaparsa hayatında herhangi birşeye ihtiyacı olmayacaktır. Hiç birsey için kimseye sorma ihtiyacı duymayacaktır. Ne dilerse elde edecektir. Bütün ihityaçları Allah tarafından ona verilecektir.