Hakkımızda

Uzun yıllar İngiltere'de yaşadıktan sonra, ortalama 3 yıl önce Türkiye'ye yerleştim. Araştırmalarım sonucunda; Türkiye'de mevcut olan dua kitaplarında, insanları bilgilendirecek ve sorunlarına çözüm getirecek vazifeleri bulamadım.

Peygamber efendimiz, okumamız gereken duaların kaç defa ve nasıl okunması gerektiği hussunda bilgi vermemiştir. Nasıl okunması gerektiği ve kaç kere okunması konusundaki bilgileri bizlere evliyalar iletmiştir.

Peygamber efendimiz, tüm bilgileri sahabilere anlatmıştır. Sahabiler ve bizim iman anlayışımız arasında büyük farklılıklar vardır. Sahabiler ile bizim imanımızı kıyaslarsak eğer bizim imanımız yok denecek kadar azdır.

Bir sahabinin gerçek olmasını istediği dilek her ne ise, yaptığı vazife ve okuduğu dualar ile dileğini gerçekleştirir. En bilinen örnek ise; kör bir sahabi Peygamber efendimizden gözlerinin açılması için bir dua okumasını istemiştir. Peygamber efendimiz, bu sahabiden camiye gidip 2 rekat nafile namazı kılmasını ve dua etmesini istemiştir. Sahabi namaz kılıp, dua okuduktan kısa bir süre sonra, Peygamber efendimizin yanına gittiğinde Allah tarafından gözlerinin açıldığını görmüştür. Ancak kör bir insan aynı duayı şimdi okursa bu dileğı gerçekleşmez. Neden? Çünkü, bizler bu işin gerçekleşeceğine tam olarak inanmayız.

Peygamber efendimizin dediği gibi bizlerin inancı çok zayıftır. Şüphesizdir ki bu Kuran ve hadislere göre haramdır.

Muslumanlar kaleyi fethetmeye geldiklerinde neden diger kaleyi kusatmıyorsunuz diye yahudi rahip sormus ,eger diğer feth ederseniz kalenin anahtarlarını size kendim vercegim demiş. Sahabi Halid bin walid (RA) buna hayır cevabını vermiş ....senin kaleni feth ettikten sonra diger kaleyi de feth edecegim demiş..Eger Allah'a o kadar cok inanıyorsan ...Bu zehri icerim ve ölürüm demiş Yahudi rahip.

Sahabi Halid bin walid (RA) hickimse kimseyi Allah'ın rızası olmadan öldüremez demiş. Yahudi rahip sahabiye neden bu zehri sen içmiyorusn diye sormus. Sahabi Halid bin walid (RA) zehri içmiş ve kısa bir dua etmiş ve kendisine hicbirsey olmamış ve kale çarpışma olmadan feth edilmiş ve bu olaydan sonra yahudi müslüman olmuş.

Bu yüzden vazifeler etkili olmazlar...ilk vazife sizdeki imanı oluşturmaktır. Ondan sonra vazifeler etkili olmaya baslar.

Eger bunun olusması uzun zaman alırsa oyle ise vazifeleri değil kendinizi suclayınız.
Alimlere göre, Kura'n ve hadisler hakkında şüpheye düşerseniz Kafir olursunuz.

Türkçe dua kitapları içerisinde yapılması gereken vazifelerin kaç kere ve nasıl yapılacağı konusunda yeterli bilgi bulamadığımdan ötürü, bu konudaki araştırmalarım ve bilgilerim doğrultusunda, insanlara faydalı ve yardımcı olacağına inandığım kaynak bir site yapmaya karar verdim.

UYARI: HER KİM BU VAZİFELERİ KÖTÜ NİYETLİ YAPARSA, YAPTIĞI TÜM VAZİFELER TERSİNE DÖNER VE YAPAN KİŞİNİN HAYATINI MAHVEDER.

ÖZELLİKLE SEVGİ İÇİN YAPILAN VAZİFELER KARI-KOCA İÇİN YAPILMALIDIR.

DÜŞMAN İÇİN YAPILAN VAZİFELERİDE, ŞERİAT KURALLARINA GÖRE GEÇERLİ BİR NEDENİNİZ VARSA YAPABİLİRSİNİZ.

EĞER BU VAZİFELERİ KÖTÜ BİR NİYET İÇİN UYGULARSANIZ VE BUNDAN KÖTÜ BİR SONUÇ ALIRSANIZ, BUNUN SORUMLULUĞU HİÇ BİR ŞEKİLDE TARAFIMDAN KABUL EDİLMEYECEKTİR.