Cuma gecesi( perşembeyi Cumaya bağlayan gece) temiz elbiseler giyip alkolsüz kokular sürünüz, yatsı namzaından sonra 2 rekat namaz kılınız. 

Sonra 1000 defa kevser suresini ve 1000 defa Salavat-ı Şerife okuyunuz, herhangi bir salavat olabilir. 

Hiçkimse ile konuşmadan Peygamberimizin uyuduğu şekilde uyuyunuz. 

Eğer peygamberimiz göremezseniz gelecek Cuma gecesi aynı şekilde yapınız. En fazla 3 Cuma gecesi içinde Peygamberimizi göreceksiniz.

Bizim hepimizin gunahkar oldugunu hatirlayalim.Dinimizde en yuksek sey ruyada peygamberimizi gormektir. Peygamberimizi ruyasinda goren birisi, hadise gore peygamberimizin sefaati vacib olur yani zorunlu olur.Yani o kisi kesinlikle cennete gidecektir. Bu o kisinin hic gunah islemeyecegi anlamina gelmez  fakat bunun anlami her ne gunah olursa, Allah ona tovbe etmesi icin izin verecektir. O zaman o kisi temiz olacaktir. Bundan baska dinimizde baska hicbirsey icin garanti yoktur.


HADIS

Bir A'rabi Allah Resulü'ne: Kıyamet ne zaman kopacak? dedihttp://www.mumsema.org/images/smilies/nokta.gifAllah Resulü (ahttp://www.mumsema.org/images/smilies/nokta.gifshttp://www.mumsema.org/images/smilies/nokta.gif) ona: Kıyamet için ne hazırladın? diye sorduhttp://www.mumsema.org/images/smilies/nokta.gifBedevi: Allah'ın ve Resulünün sevgisini dedihttp://www.mumsema.org/images/smilies/nokta.gif Allah Resulü: Sen sevdiklerinle berabersin buyurdu 


Sahih-i Müslim'deki hadis numarası : 4775