Kanser, beyin tümörü veya dermansiz hastalik icin bu vazife daha önce başka insanlar tarafından denendi ve kesin sonucu aldılar. 41 gün boyunca Meryem suresini okuyunuz (ayni kisi okuyacak). Okuduktan sonra suya üfleyiniz ve Öncesinde ve sonrasında 11 defa Salavat-ı Tefriciye okuyunuz (Meryem suresi okumadan once ve sonra).

Bu suyu hasta olan insana içiriniz. (her gün suya üfleyiniz ve hasta olan insana içiriniz). Eğer su azalırsa üstüne normal su ekleyebilirsiniz. Allah o insana şifasını verecektir. Eğer vazifeyi 1 gün yapmazsanız veya hasta olan kişi suyu bir gün içmezse, vazifeyeyi en baştan tekrar etmeniz gerekmektedir. Hasta olan kişi bu su dışında başka bir su içmeyecek.

Eğer tekrar vazifeyi 1 gün yapmazsanız veya hasta olan kişi tekrar suyu bir gün içmezse, hayatı bitti demektir.  Böyle bir durumda 3-5-7-9... kişiyle birlikte Salavat-ı Tefriciyeyi okuyun. 1 gün içinde 4444 defa okumanız gerekmektedir.

Salavat-ı Tefriciyeyi okumak için bazı şartlar vardır: Okurken hiç kimse konuşmayacak. Okuyan kişide doğru sünni inancı olmalı. 4444 defa okunduğundan emin olmalısınız. Okuma işlemi bittikten sonra, okuyan kişiler dua edip, bu duayı Peygamber efendimiz ve onun ümmetine göndermeli. 

Hasta kişinini kaç yıl daha yaşamasını istiyorsanız bu salavat vesilesiyle Allaha sorun ve hasta olan kişinin adını dua içine alın.  Örneğin: Allahım biz Ahmet için dua ediyoruz, Ahmet'e şifa ver.

Eğer rüyasında Peygamber efendimizi gören bir kişi varsa, o da dua okumalı. Bu dua kıbleye dönük bir şekilde yapılmalı. Salavat okurken hiç kimse odaya girmemeli. Okuyan kişiler arasında işaret diliyle bile konuşamazlar. Dua eden kişiler arasında bir kişi dahi evliyalara inanmıyorsa bu dua kabul edilmeyecektir. Dua edecek kişilerin sayısı 3,5,7... gibi tek sayılar olmalıdır.

Eğer bu salavatı bir nedenle yapamazsanız, bir kişi yani hastanın annesi veya babası, tek olarak bir odada 3 gece "ya shaykh abdul kadir cilani sey in lillah" 1000 defa okumalı (her gece 1000 defa). Öncesinde ve sonrasında 10 defa Salavat-ı Şerif okumalı. Bu vazifeyi yaparken ıttır (alkolsüz parfüm) kullanmalı ve hergün aynı zamanda yapmalısınız.
Vazifeyi yaparken gözlerinden yaş gelip ağlıyorsanız, bilmelisinizki bu ricanızın kabul olduğu anlamına gelir.

Her evliya makamına erişen onun elini almıştır. Bütün memeleketlerin yöneticisi Hz Şeyh Abdul Kadir Cilani dir.. Bütün evliyalar ona inanıyor ve bu şekilde söylüyorlar. Vazife yaparken inanmalısınız ki o seni dinliyor, seni görüyor. Vazife bittikten sonra dua okur gibi elini tutma. 
Namaz gibi kalk ve elini namazdaki gibi tut. Hacetini ona anlat. Eğer ağlarsanız  ricanız Hz Şeyh Abdul Kadir Cilani kabul ettiği anlamına gelir. Herşeyi 3 gün içinde tamamlamalısınız.