Bu çok nazik bir konudur. Her kim bu vazifeyi şeriat kullarına göre iyi bir sebebi olmadan uygularsa Allahın melekleri o kişiyi mahvedecektir. Bu çok ciddi bir mevzudur. Vazifeyi uygulayacak olduğunuz kadın ve ya erkeğin evli olmaması gerekmektedir. Eğer bir akraban veya arkadaşın (şeriata göre) seni sevmiyor ise bu vazifeyi yapabilirsiniz.

Özellikle karı-koca arasında sevgi için yapabilirsiniz. Kendi adın, annenin adı ve karşıdaki kişinin adı ve annesinin adını arapca rakamsal karşılığını bulacaksınız. Bunu Bu websitesinde bulabilirsiniz. Sadece adların karşılığı olan rakamı bulmanız gerekmektedir. Bulduğunuz rakamları toplayınız. Örneğin; Adınız Erdoğan, annenizin adı Leyla ve karşıdaki kişinin adı Esra, annesinin adı Deniz. Hesaplama aşağıdaki gibi olacaktır:

Erdogan……….......124

Leyla…………………500

Esra…………………..2000

Deniz…………………5000

Toplam……………..7624

11 gün boyunca her gün 7624 defa "ya vedud-u (Allahın adı)" okumak gerekmektedir.

Vazifeye başlamadan önce ve sonra 11 defa Salavatı Şerife okumalısınız. Vazifeyi bitikten sonra onun evini hayal ederek üflemelisiniz. Daha sonrada dua etmelisiniz. 11 gün içinde o kişi sizi sevecektir.  

Eğer isimleri topladığınızda ortaya çıkan rakam çok büyükse  bu sayıyı küçültmek için, çıkan sayının içindeki rakamları toplayarak  rakamı küçültebilirsiniz. 7624= 7+6+2+4=19 ..yani her gün 19 defa okumalısınız. Eğer bu şekilde yaparsanız vazife için daha fazla gün gerekmektedir. 

Eğer 11 gün içinde o kişi tarafından sevilmezseniz 40 gün devam etmelisiniz.